Бази переддипломних практик:
Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва імені П. С. Пастернака — науково-дослідний заклад, що вивчає гірські ліси. Розташований у місті Івано-Франківську за адресою: 76018, Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 31.
Основні наукові напрями
Наукове обґрунтування багатоцільового лісокористування і відтворення лісових ресурсів; підвищення продуктивності, посилення захисних функцій та стійкості гірських лісів; розробка лісогосподарських технологій з урахуванням екологічних та економічних факторів; удосконален-ня природно-заповідної справи і поліпшення рекреаційної властивості лісів; організація мисливського господарства; організація моніторингу і розробка методів запобігання проявів негативного антропогенного впливу. Об’єктами наукових досліджень інституту є регіон Українських Карпат і прилеглих територій.
Обласний краєзнавчий музей
Створений у 1940 році на базі Покутського і Жаб’ївського краєзнавчих музеїв та приватних колекцій. З 1959 року музей міститься в історичній будівлі міської Ратуші за адресою вул. Галицька, 4а. Експозиція музею тематично розділени на три відділи: природи, історії, народного ми-стецтва. Відділ природи знайомить з біотичним різноманіттям Прикарпаття та Українських Карпат.
Прикарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція Інститу-ту сільського господарства Карпатського регіону НААН (ПДСГС ІСГКР НААН)
Розташована за адресою вул. Степана Бандери, 21 А, 76006 м.Івано-Франківськ
ПДСГС ІСГКР НААН займається селекцією та насінництвом хрестоцвітних культур (ріпаку озимого, ріпаку ярого, гірчиці сарептської, гірчиці чорної, редьки олійної, суріпиці, рижію), маку олійного та інших.
Станція проводить наукові дослідження, вирощування і впровадження в сільськогосподарське виробництво нових сортів ріпаків та інших культур, забезпечення насінням ріпакосіючих господарств України, вдосконалення технологій вирощування ріпаку в різних ґрунтово-кліматичних зонах та переробку і використання продукції.
Галицький національний природний парк
Галицький національний природний парк створений згідно з Указом Президента України Леоніда Кучми від 9 серпня 2004 року на площі 14684,8 га, з яких у постійному користуванні парку перебуває 12159,3 га.
Парк створено з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових та унікальних лісових та лісостепових природних комплексів Передкарпаття. Основними напрямками діяльності парку є: охорона екосистем, науково-дослідна робота, туристсько-рекреаційна і еколого-просвітницька діяльність.
Головна садиба парку розташована в місті Галичі. У межах садиби працює музей «Природа Землі Галицької» (адреса: м. Галич, вул. Галич-Гора, 1).
Є колективним членом Асоціації природоохоронних територій України.
Карпатський біосферний заповідник
Карпатський біосферний звповідник — природоохоронна територія в Україні, біосферний заповідник міжнародного значення. Розташований у межах Рахівського, Тячівського, Хустського та Виноградівського районів Закарпатської області.
Адреса: вулиця Красне Плесо, 77, Рахів, Закарпатська область, 90600
Площа: 578,8 км²
Заповідник створено з метою збереження унікальних для Європи ділянок дикої природи, серед яких особливо цінні букові праліси. Завданням заповідника є охорона і відновлення зника-ючих видів флори та фауни, в тому числі ендеміків української частини Карпат.