Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» на горі Піп Іван — став учасником мережі дослідних станцій міжнародної платформи INTERACT, які будуть відкриті для доступу молодим групам науковців, що братимуть участь у конкурсі транснаціонального доступу до польових станцій міжнародної мережі INTERACT Association.
У грантовому проекті INTERACT для молодих груп дослідників беруть участь 25 станцій з 10 країн (Канада – 4 станції, Данія (Гренландія та Фарерські острови) – 5, Швейцарія – 2, Норвегія (включаючи Шпіцберген) – 4, Фінляндія – 3, Польща – 1, Австрія – 2, Ісландія – 2, США (Аляска) – 1, Україна – 1). Таким чином, Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» на горі Піп Іван – єдиний хто представляє Україну в міжнародному конкурсі доступу до польових станцій в 10-ти країнах, що входять до мережі INTERACT Association. Сторінку «Обсерваторії» на платформі INTERACT можна переглянути тут: https://www.interact-gis.org/Home/Station/104
Мета INTERACT Association «Transnational Access Call» — підтримка молодого покоління науковців шляхом створення можливостей для проведення досліджень і польових робіт на дослідницьких станціях. Тому перший пілотний конкурс на отримання доступу до станцій присвячено підтримці дослідників на ранніх етапах кар’єри, а саме – конкурс призначено для «дослідники рівня бакалаврату, магістратури або аспірантури, які є активними в науці до 5 років після здобуття останнього наукового ступеня».
INTERACT Association підтримує наземні дослідження в Арктиці, бореальних та альпійських регіонах на базі будь-якої з 25 станцій 10 країн, включаючи Україну. (Детальніше про платформу та програму доступу можна переглянути на сторінці INTERACT Association: https://www.interactassociation.org/). Доступ надається виключно дослідницьким групам для проведення наукових досліджень — не для організації чи участі в курсах, конференціях, семінарах чи воркшопах. Пропозиції мають бути зосереджені на вивченні наземного середовища; будь-які інші типи досліджень (наприклад, морські або атмосферні) повинні демонструвати тісний зв’язок із наземною тематикою, щоб отримати підтримку.
У межах першого пілотного конкурсу можуть бути надані гранти до 15000 євро на одну заявку, що включає як витрати на доступ до станції, проведення досліджень, так і витрати на подорожі та логістику. INTERACT Association профінансує проєкти в межах загального бюджету, передбаченого для конкурсу, і планує підтримати до трьох дослідницьких заявок у першому раунді.
Перший пілотний конкурс INTERACT Association на отримання доступу до вищезазначених польових станцій у 2026 році, відкритий з 02 травня 2025 року до 13 червня 2025 року – до 16:00 за центральноєвропейським літнім часом (CEST). Кінцевий термін подачі заявок: 13 червня 2025 року о 16:00 CEST (UTC+1). Система подачі INTERACT TAP автоматично закриється після дедлайну. Проєкти, запропоновані для цього конкурсу, повинні бути реалізовані в період з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року.
Як подати заявку:
1. Перевірте свою відповідність вимогам як заявника (див. нижче).
2. Зареєструйтесь на платформі INTERACT Transnational Access Platform (TAP) – https://interact-tap.eu.inkode.org/
Подання заявок можливе лише через онлайн-систему INTERACT TAP до дедлайну. Пізні заявки або надіслані іншим способом не розглядатимуться.
Ви можете працювати над заявкою в кілька етапів і подати її, коли заповните всю форму. Один заявник може подати лише одну пропозицію як керівник групи.
3. Уважно ознайомтеся з інструкцією щодо подання заявки «Рекомендаціями для заявників INTERACT 2025 Access Сall» –https://static1.squarespace.com/static/6425613f7ad2265690fa3ca9/t/68113c55e895fe4b7c3b294c/1745960026329/INTERACT_2025+Access+Call_Guidelines+for+Applicants.pdf.
У цьому документі містяться: умови конкурсу; інструкції щодо правильного заповнення заявки; вимоги до бюджету; опис необхідних додатків та їх структури.
4. Підготуйте усі необхідні документи для завантаження на платформу INTERACT TAP (https://interact-tap.eu.inkode.org/). Заявники повинні подати: дослідницький план (Research Plan), CV керівника групи (User Group Leader), рекомендаційний(-і) лист(-и).
5. Зв’яжіться з керівником дослідницької станції, щоб обговорити можливість реалізації вашого дослідження на місці. Це не є обов’язковою вимогою, але дуже рекомендовано. Контакти керівників станцій можна знайти на сторінках станцій у INTERACT GIS (https://www.interact-gis.org/Home/Stations). Наприклад, вигляд сторінки Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» на платформі INTERACT GIS: https://www.interact-gis.org/Home/Station/104.
6. Подайте свою заявку через платформу INTERACT TAP. Якщо виникнуть технічні проблеми з платформою, звертайтесь до служби підтримки: interact@inkode.it.
Детальніше ознайомити з правилами подачі заявок та специфіки проектів; умовами доступу; критеріями для заявників; інформацією щодо станцій, які беруть участь у конкурсі в якості площадок для потенційних груп дослідників; процедурою оцінювання та відбору аплікаційних форм тощо – можете на сторінці INTERACT Association: https://www.interactassociation.org/access-program