Викладач кафедри Семак Уляна Йосипівна відвідала конференцію у Копенгагені “EO for Monitoring, Reporting and Verification”

8-11 жовтня 2024 року у Копенгагені пройшла конференція “EO for Monitoring, Reporting and Verification”, організована European Environment Agency (EEA) та European Space Agency (ESA). Викладач кафедри Семак Уляна Йосипівна слухала доповіді провідних науковців щодо моніторингу, звітності та верифікації поглинань вуглецю.
Конференція охопила теми, що стосуються збереження лісів, боротьби зі зміною клімату, управління природними ресурсами та інших аспектів сталого розвитку.
Однією з ключових тем конференції було використання супутникових технологій для моніторингу стану лісів. Доповідачі обговорювали різні методи спостереження за змінами лісових покривів, втратами через вирубки та відновленням лісових екосистем. Основні інструменти для цього – дані з супутників, таких як Sentinel-2 та Landsat, які дозволяють в режимі реального часу отримувати інформацію про стан лісів та динаміку їхніх змін.
Окрема увага приділялася питанням моніторингу змін у землекористуванні та їх впливу на клімат і біорізноманіття. Було представлено нові алгоритми обробки даних дистанційного зондування, які дозволяють автоматично ідентифікувати перетворення ландшафтів, що є критично важливим для розробки політик сталого розвитку. Доповіді торкалися викликів, з якими стикаються уряди та екологічні організації в оцінці антропогенних впливів на екосистеми.
На конференції презентували нові програмні рішення, які спрощують роботу з великими обсягами даних EO для цілей MRV. Це включає платформи для аналізу супутникових зображень та автоматизованих моделей, що дозволяють екологам та урядовим організаціям отримувати швидкі та точні результати щодо змін ландшафтів, лісових пожеж, вирубок та інших процесів.