Кафедра біології та екології ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” стала співорганізатором акції з випуску на волю кажанів, ініційованої Українським центром реабілітації рукокрилих (Фельдман Екопарк, м. Харків) і Центром реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку. Захід відбувся недільним вечором 18 квітня 2021 року у міському парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка.
“Червонокнижні” кажани впродовж грудня 2020 року були врятовані від згубних для них морозів після руйнації їхніх сховків у результаті ремонтних робіт в об’єктах житлового фонду Івано-Франківська. Далі тварини проходили реабілітацію й отримували фахову допомогу у реабілітаційних центрах. Випустити окріплих і нагодованих кажанів у їх звичне середовище з власної руки під наглядом фахівців та з дотриманням правил особистої безпеки мали змогу мешканці Івано-Франківська. Такою унікальною нагодою скористалися близько півсотні містян, а також студенти і співробітники Університету.
На продовження заходу у середу 21.04.2021 року відбудеться відкрита онлайн-лекція “Біологічні особливості рукокрилих, методи вивчення й охорона кажанів у містах”, яку проведе кандидат біологічних наук, співзасновниця Українського центру реабілітації рукокрилих (Фельдман Екопарк, м. Харків).
Нагадуємо, що усі види кажанів України занесені до Червоної книги і потребують нашої охорони!