Звітна наукова конференція викладачів та аспірантів

3 квітня на кафедрі біології та екології відбулась щорічна науково-звітна конференція. Результати наукових здобутків представили викладачі та аспіранти кафедри.
У ході конференції викладачі кафедри поділились власними результатами наукової діяльності за звітний період. Серед представлених доповідей:
1.Потенціал МНЦ «Обсерваторія» для еколого-кліматичного моніторингу і збереження еталонних екосистем східних Карпат
Кандидат біологічних наук, доцент М.М. МИЛЕНЬКА
2. Роль білків у формуванні стійкості рослин до умов довкілля».
Кандидат біологічних наук, доцент О.Є. ВОЛЧОВСЬКА-КОЗАК
3. Шлюбна асортативність за фенетичними маркерами у деяких районах материкової України та Кримського півострова.
Доктор біологічних наук, професор А.П. СІМЧУК
4. “Центромера і нестабільність геному онкотрансформованих клітин при гострому мієлобластному лейкозі у дітей.
Кандидат біологічних наук, доцент А.Г. СІРЕНКО
5.”Практичні кейси використання ШІ у роботі педагога”
Кандидат біологічних наук, доцент В.І. ГНЄЗДІЛОВА
6. Дендрологічний парк “Дружба”: роль, значення та перспективи розвитку у збереженні біорізноманіття та освітніх і культурних ініціативах.
Кандидат біологічних наук, доцент Н.І. РІЗНИЧУК
7. Гіперхолестеринемія, причини розвитку”
Кандидат біологічних наук, доцент І.Й.СЛУЧИК
8. Природничий коворкінг. Модель організації роботи з молоддю.
Кандидат біологічних наук, доцент Н.П.ДОЛИНКО
9.Національні переліки бджіл та повисюхових мух внесок у глобальне збереження комах-запилювачів.
Кандидат біологічних наук, доцент В.Ю. ШПАРИК
10. Роль екологічних стежок у збереженні природних ландшафтів об’єктів ПЗФ.
Кандидат біологічних наук, доцент Т.В. МИКИТИН
11. Пилок злакових трав в аеропаліноспектрі міста Івано-Франківська у 2023 році”.Кандидат біологічних наук, викладач Г.М. МЕЛЬНИЧЕНКО
12. Біологічні маркери репродуктивного здоровʼя.
Кандидат біологічних наук, доцент О.Я.ГЛОДАН
13. Моніторинг конфліктів між великими хижаками та фермерами/пасічниками в Українських Карпатах
Кандидат біологічних наук, доцент Р.М. ЧЕРЕПАНИН
15. Відновлювально-екологічний потенціал природньо-колонізуючої рослинності золошлаковідвалів Бурштинської ТЕС
Викладач У.Й. СЕМАК
16. Цікаві знахідки лишайників та ліхенофільних грибів.
Кандидат біологічних наук, доцент Н.В.КАПЕЦЬ

Результати дослідницької роботи аспірантів представлено у доповідях:
17. Історія дослідження спор пліснявих грибів в Україні та закордоном.
Аспірант I року навчання В.Б. МЕЛЬНИЧЕНКО
18. Закордонний досвід аеробіологічного моніторингу.
Аспірант I року навчання Р.Б. МЕЛЬНИЧЕНКО
19. Стале ведення лісового господарства у Філії “Ворохтянське лісове господарство” ДП “Ліси України”.
Аспірант I року навчання Б. АНДРІЙКІВ
20. “Аномалії центромер та канцерогенез неходжкінських лімфом”.
Аспірант I року навчання О,В. ОНУФРІЇВ.
21. “Павуки-вовки (Lycosidae, Aranei, Aranida, Arthropoda) заказника “Козакова долина”
Аспірант I року навчання І.В.ВЕНГРИНЮК
22. Стратегії збереження та відновлення біорізноманіття червонокнижних лікарських рослин у контексті зміни клімату та антропогенного впливу.
Аспірант ІІI року навчання Р.В.ПРОКОПЧУК.
23. Вертикальне озеленення у міському середовищі: технології, переваги та виклики.
Аспірант ІІI року навчання І.М.КАВЧУК
24. Аналіз і систематизація існуючих методологічних підходів до оцінки рівня антропогенної трансформації екосистем.
Аспірант ІI року навчання В.І.СЕРЕДА.
25. Екологічно збалансовані підходи до вирощування арніки: оптимізація виробничих процесів та збереження біорізноманіття.
Аспірант I року навчання А.В. ДУБЛЯК.
26. “Радіоекологічний моніторинг у Надвірнянському нафтогазопромисловому районі”
Аспірант IІ року навчання А.О. МАТІЙЦІВ.
27. Методичні підходи до документування наслідків впливу військових дій на довкілля.
Аспірант I року навчання В.Ю. ПОЛУЙКО.
28. Перспективи науково-проєктної діяльності Карпатського національного природного парку для оптимізації виконання ключових завдань.
Аспірант ІІ року навчання П.Б. МАТЕЙКО.
29. Значення об’єктів природно-заповідного фонду для забезпечення сталого розвитку громад Карпатського регіону.
Аспірант ІІІ року навчання Р.П. СТЕФАНЮК.
30. Огляд ключових підходів до оцінки екосистемних послуг та можливостей їх монетизації.
Аспірант I року навчання П.В. БАБЧУК.
31. Загальна характеристика екотуристичного потенціалу об’єктів природно-заповідного фонду у Карпатському регіоні.
Аспірант I року навчання Б.М. КОСТРЕЮК.
32. Об’єкти паливно-енергетичного комплексу Прикарпаття як джерела екологічного впливу: просторово-географічний аналіз і ключові ризики.
Аспірант І року навчання Б.М. СТЕФАНИШИН.
33. Значення і стратегія поводження з самосійними лісами: огляд проблеми
Аспірантка ІІ року навчання В.В. БІЛУНИК.
34. Екологізація технологічних процесів промислових підприємств як стратегія забезпечення сталого розвитку громад (на прикладі ПрАТ «Івано-Франківськцемент»)
Аспірант ІІ року навчання А.І. КОНДУР.
35. Нафто-газовидобувні підприємства Івано-Франківщини: екологічні чинники і наслідки діяльності та способи їх мінімізації.
Аспірант ІІ року навчання Б.Б. ХУДЕЦЬКИЙ.
36. Аналіз батрахофауни України: історичний нарис.
Аспірант I року навчання В.В.ЦИМБАЛЮК
37.Флористичне різноманіття НПП СИНЬОГОРА.
Аспірант I року навчання Д.Д.ГЛУШАК
38.Столові та технічні сорти винограду заходу України.
Аспірант IІ року навчання С.ГАРІДЖУК
39.Генетичні маркери у вивченні впливу навколишнього середовища на здоров’я людини.
Аспірант I року навчання ЗАЛЕСЬКИЙ.
40.Актуальні проблеми функціонування системи моніторингу атмосферного повітря в Україні.
Аспірант IІ року навчання Р.КОЗАРУК.
41.Екологічні аспекти здоров’я репродуктивної системи.
Аспірант року навчання ШАКІРОВ.