Запрацювала метеостанція кафедри біології та екології

15.12.2020 з ініціативи завідувачки кафедри біології та екології Миленької Мирослави Миронівни на даху факультету природничих наук було встановлено кольорову бездротову метеостанцію «SPRING BREEZE». Метеостанція забезпечуватиме неперервне вимірювання параметрів стану атмосфери (температури, тиску, вологості) з подальшим опрацюванням за допомогою програмного запбезпечення. Програмне забезпечення ПК відображає, зберігає та аналізує отримані від метеостанції дані.

Цифрова метеостанція має такі функції:
• передача вуличних значень по радіо на частоті 868 МГц та на відстань до 100 метрів на відкритій місцевості;
• відображення вуличної температури і вологості повітря;
• відображення кімнатної температури і вологості повітря;
• відображення абсолютного і відносного атмосферного тиску, прогнозу погоди і тенденції зміни атмосферного тиску, графічне відображення зміни атмосферного тиску за минулі 24 години;
• відображення кількості опадів, швидкості і температури вітру, max.-min.- значень з датою і часом реєстрації;
• звукова сигналізація при різкій зміні атмосферного тиску (штормове попередження) і температури;
• радіоконтроль часу і дати, будильник. Є можливість вводити поправку для локального часового поясу +/- 12 годин, можливість установки часу і дати вручну, підсвічування.

Метеорологічні дані зможуть використовувати викладачі, аспіранти та студенти у своїх наукових роботах, зокрема при проведенні аеробіологічного моніторингу та дослідженні впливу метеофакторів на концентрацію біополютантів у повітрі міста.