Олімпіада з біології 2024

Практичний тур ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології відбувся на базі катедр біології та екології і біохімії та біотехнології Прикарпатського національного унверситету імені Василя Стефаника. Цьогоріч в олімпіадних практиках взяли участь 54 учні з усієї Івано-Франківської області, виконуючи лабораторні роботи із зоології, біохімії, ліхенології та мікробіології. Журі олімпіади, до складу якого входили, як доценти нашого університету, так й Івано-Франківського обласного Інституту післядипломної освіти, Університету Короля Данила й вчителів ліцеїв Івано-Франківська, професійно й неупереджено здійснили оперативну оцінку практичних навиків учнівства до виконання лабораторних робіт й визначило переможців цьогорічної олімпіади.

8 клас
Лабораторне завдання з вівісекції карася сріблястого розроблене доцентом катедри біології та екології Андрієм Заморокою. Ідея лабораторної роботи покликана визначити практичні вміння учнів працювати із препарувальними наборами і знаннями анатомії хребетних тварин. Завдання учнів полягало у препарації систем органів і позначення окремих органів.
Переможцями (за підсумками обох турів) у восьмому класі стали:
І місце Яковина Андрій Юрійович – Калуська ТГ
ІІ місце Луцька Анна Романівна – Івано-Франківська ТГ
ІІ місце Малахов Олександр Дмитрович – Івано-Франківська ТГ
ІІ місце Бурдяк Юрій Володимирович – Коломийська ТГ
ІІ місце Сердюк Віра Василівна – Рогатинська ТГ
Підсумковий протокол ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з біології 8-го класу можна переглянути тут

9 клас
Лабораторну роботу з виявлення вітамінів у продуктах харчування запропоновано доцентом катедри біохімії та біотехнології Віктором Гусаком. У плині виконання лаборотаорної роботи учнівство проявляло свої здібності у роботі із лабораторним посудом, реактивами і уміннями до аналітики й узагальнень.
Переможцями (за підсумками обох турів) у дев’ятому класі стали:
І місце Лубів Мирон Ігорович – Яблунівська ТГ
ІІ місце Семчук Максим Юрійович – Надвірнянська ТГ
ІІ місце Дмитришин Богдан Дмитрович – Івано-Франківська ТГ
ІІ місце Москаль Мілана Михайлівна – Івано-Франківська ТГ
ІІ місце Кобринська Наталія Дмитрівна – Рожнятівська ТГ
ІІ місце Рибак Марина Олегівна – Коломийська ТГ
Підсумковий протокол ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з біології 9-го класу можна переглянути тут

10 клас
Лабораторна робота із визначення лишайників Прикарпаття розроблена викладачкою катедри біології та екології Надією Капець. Учням було запропоновано продемонструвати свої навички роботи із біологічними визначниками, ґрунтованими на морфології таломів лишайників.
Переможцями (за підсумками обох турів) у десятому класі стали:
І місце Чир Вікторія Романівна – Івано-Франківська ТГ
ІІ місце Петраш Марта-Роксолана Володимирівна – Івано-Франківська ТГ
ІІ місце Юречко Назарій Святославович – Рожнятівська ТГ
ІІ місце Малінін Олександр Олександрович – Івано-Франківська ТГ
ІІ місце Шегда Вікторія Петрівна – Івано-Франківська ТГ
ІІ місце Угринюк Ксенія Романівна Надвірнянська ТГ
Підсумковий протокол ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з біології 10-го класу можна переглянути тут

11 клас
Завдання для лабораторної роботи із мікробіології запропоноване доценткою катедри біохімії та біотехнології Олександрою Абрат. Учням було запропоновано проявити свої уміння роботи із мікроскопами, лабораторним посудом, мікробіологічними культурами і барвниками.
Переможцями (за підсумками обох турів) у одинадцятому класі стали:
І місце Єфименко Анастасія Олександрівна – Івано-Франківська ТГ
ІІ місце Кравчук Софія-Марія Ігорівна – Івано-Франківська ТГ
ІІ місце Гуцуляк Андрій Іванович – Яремчанська ТГ
ІІ місце Когуч Діана Ігорівна – Ямницька ТГ
ІІ місце Тріщук Софія Віталіївна – Івано-Франківська ТГ
Підсумковий протокол ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з біології 11-го класу можна переглянути тут

Щиросердечно вітаємо переможців і бажаємо успіху на IV етапі!